Puchar Polski w Kasinie

Maj okazuje się miesiącem obfitym w zawody dla klubu Gravity Revolt, w dniach 19-21 maja zawodnicy wystartowali w kolejnym Pucharze Polski odbywającym się w Kasinie Wielkiej na górze Śnieżnicy.

 Kasina Wielka jest znanym miejscem dla miłośników ekstremalnej zabawy na dwóch kołach, po rocznej przerwie kolarstwo zjazdowe powróciło w te rejony na zupełnie nowej trasie. Okazałą się ona szybko, techniczna i niebezpieczna, o czym boleśnie przekonał się niejeden ze startujących, ale zawodnikom klubu ten poziom trudności zdecydowanie przypadł do gustu.

 

Pogoda okazała się łaskawa dla rowerzystów po raz pierwszy w tym sezonie, treningi odbyły się w dobrych warunkach i dopiero w nocy przed finałowym dniem spadł obfity deszcz. Na szczęście trasa szybko przesychała i warunki w przejazdach finałowych były całkiem dobre.

 

Zawodnicy klubu Gravity Revolt pokazali po raz kolejny w tym sezonie, że są gotowi walczyć o najwyższe lokaty bez względu na warunki i trudność trasy. W przejeździe finałowym udało im się zająć następujące lokaty:

 

Kategoria Elita:

 

Damian Konstanty zdobył 4 miejsce i zachował 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski

 

Kategoria Junior:

 

Artur Więcławek – 4 miejsce

Sebastian Podgórski – 5 miejsce

Wojtek Ranosz – 6 miejsce pomimo mocnego upadku w kwalifikacjach i problemów technicznych

 

Kategoria Masters:

 

Marek Bieda po obiecującej postawie w treningach niestety w niedzielę zaliczył mocny upadek, który wykluczył go ze startu.

 

Kategoria Open:

 

Adrian Sukiennik – 3 miejsce

Krzysztof Kraj – 14 miejsce Sebastian Sukiennik – 16 miejsce

Piotr Zastrzeżyński – 29 miejsce po wypadku w finałowym przejeździe

 

 

Teraz zawodników Gravity Revolt czeka przeszło miesięczna przerwa od zawodów rangi Pucharu Polski, a już w lipcu kolejny ważny sprawdzian ich umiejętności i przygotowania podczas Mistrzostw Polski na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Hit Counter provided by Email Lists